Startbijeenkomst Duurzame Warmte Delta met kennissessie HTO

Op 25 juni vindt de lancering van Duurzame Warmte Delta (DWD) plaats, in de Energy Cave te Rijswijk. Het betreft een soft launch, gecombineerd met een inhoudelijke kennisbijeenkomst over een thema dat steeds nadrukkelijker in beeld komt binnen collectieve warmtesystemen: Hoge Temperatuur Opslag (HTO). U bent van harte uitgenodigd!

Duurzame Warmte Delta

Duurzame Warmte Delta (DWD) is het initiatief van gemeente Rijswijk, gemeente Den Haag, provincie Zuid-Holland, TNO en EBN, en wordt ondersteund door de Metropoolregio Rotterdam Den Haag. DWD is doorontwikkeld vanuit de Energy Cave en draagt bij aan de versnelling van collectieve duurzame warmte door kennisdeling, samenwerking en het versterken van deze totale keten.

Hoge Temperatuur Opslag (HTO) – kansen en knelpunten

HTO wordt op veel plekken gezien als een kansrijke schakel binnen toekomstige warmtesystemen. De potentie is groot: slimmer omgaan met pieken en dalen, beter benutten van duurzame bronnen en meer flexibiliteit in collectieve warmtevoorzieningen.

Tegelijkertijd komt de toepassing in de praktijk nog maar beperkt van de grond.

  • Waarom eigenlijk?
  • Waar lopen projecten op vast?
  • En wat is er nodig om van potentie naar toepassing te komen?

Collectieve warmte speelt een sleutelrol in de verduurzaming van de verwarming van onze gebouwde omgeving. Tegelijkertijd groeit de behoefte aan slimme oplossingen die warmte niet alleen duurzaam opwekken, maar ook efficiënt kunnen opslaan en beschikbaar maken op het moment dat het nodig is.

Tijdens deze bijeenkomst, georganiseerd met Geothermie Nederland, Bodemenergie Nederland, RES Rotterdam Den Haag, provincie Zuid Holland en TNO, verkennen we samen de technische, financiële, ruimtelijke en bestuurlijke kansen én knelpunten rondom HTO. Daarbij brengen we partijen uit de wereld van warmte, energie, infrastructuur, overheid en innovatie bij elkaar. Niet alleen om kennis te delen, maar ook om elkaar beter te vinden. Want de ontwikkeling van collectieve warmte vraagt om meer verbinding tussen techniek, beleid, uitvoering en investeringen.

Programma

15.00-15.30 uur
Ontvangst met koffie/thee

15.30-15.50 uur
Keynote Nel Aland (KGG), Rijksregisseur energietransitie en aardwarmte over collectieve warmte en rol van aardwarmte hierin

15.50-16.15 uur
Lancering en toelichting Duurzame Warmte Delta

16.15-16.30 uur Pauze

16.30-18.00 uur
Interactieve sessie HTO, door Maarten Bijl (TNO), Eva van der Voet (Ennatuurlijk) en Martin Bloemendal (TU Delft)

 

Bent u erbij? Meld u dan hier aan  Meld u dan hier aan (kosteloos)

Details

Datum & tijd
Georganiseerd door:
Locatie
Contact

Recent geplaatst

24
november

GENERA 2026

GENERA 2026

nov 24 - 26, 2026Avenida del Partenón, 5, 28042, Madrid, Spanje,

Tijdens GENERA komen fabrikanten, installateurs, ingenieurs, projectontwikkelaars, onderzoeksinstell...

Lees meer